RUCH DROGOWY 2017- wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący, akcje, działania profilaktyczne (Rok pieszego- 2017)

Kolejne nowe urządzenie dla pszczyńskiej drogówki

Dotychczas, dzięki wsparciu finansowym gmin w Kobiórze i Suszcu do dyspozycji policjantów z pszczyńskiej drogówki trafiły dwa alkomaty. Ostatnio, mundurowych wyposażono w kolejne tego typu urządzenie. Przekazany przez gminę w Goczałkowicach Zdroju nowy sprzęt będzie wykorzystywany przez patrole w codziennej służbie. Dodatkowy alkomat z pewnością przyczyni się do wyeliminowania większej liczby nietrzeźwych kierujących i ułatwi pracę mundurowym.

Zakup urządzeń został sfinansowany z budżetu gmin w Kobiórze, Suszcu i Goczałkowicach Zdroju. Tym samym Wydział Ruchu Drogowego pszczyńskiej policji wzbogacił się już o trzy poręczne alkomaty, które przeznaczone są do badania w terenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu uczestników ruchu. Otrzymane testery są absolutną nowością na rynku. Dla przykładu, jeden z nich- alkomat iBlow zapewnia przeprowadzenie badania znacznej liczby kierowców w bardzo krótkim czasie. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego sensora elektronicznego pomiar trwa zaledwie 4 sek. dając możliwość przebadania ponad pół tysiąca ludzi tylko w przeciągu jednej godziny. Cechą szczególnie istotną jest również funkcja w trybie pasywnym, dzięki której można wykonać test na obecność alkoholu w pojemnikach z płynami oraz przebadać osoby niewspółpracujące przy badaniu.

Codzienna praca policjantów pokazuje, że w dalszym ciągu po naszych drogach poruszają się nietrzeźwi kierowcy. Zakup nowych urządzeń, Alkomatu iBlow i dwóch AT- 1000 AlkoTech, przyczyni się więc do usprawnienia działań prowadzonych przez pszczyńskich policjantów i wpłynie przez to na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach powiatu.