RUCH DROGOWY 2017- wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący, akcje, działania profilaktyczne (Rok pieszego- 2017)

Pijany kierowca staranował samochody, zareagowali świadkowie

Dzięki wzorowej postawie mieszkańców Woli, pszczyńscy policjanci zatrzymali kierowcę, który uszkodził zaparkowane na osiedlu dwa samochody. Mężczyzna był kompletnie pijany. W swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Jak tylko wytrzeźwieje może spodziewać się zarzutu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyjdzie mu również odpowiedzieć za spowodowanie kolizji.

Wzorową postawą obywatelską wykazali się mieszkańcy Woli, którzy wczoraj rano przyczynili się do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy. Świadków zaniepokoiło zachowanie kierowcy citroena. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi, miał problem z utrzymaniem toru jazdy, w konsekwencji czego zahaczył o zaparkowane wzdłuż jezdni dwa samochody. Wówczas też, obserwujący całe zdarzenie właściciel uszkodzonego peugeota postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki citroena i zaopiekował się jego kierowcą do przyjazdu policyjnego patrolu. Pozostali świadkowie w tym czasie skontaktowali się z dyżurnym  pszczyńskiej komendy informując go o przebiegu całego zdarzenia. Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili stan wskazanego właściciela citroena. Urządzenie pokazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Nietrzeźwy 57- latek stracił już swoje prawo jazdy. Grozi mu teraz wysoka grzywna, a nawet dwa lata więzienia. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowych. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.