2016- Rok Pieszego

Zasad bezpieczeństwa uczyli się w bibliotece

Pszczyńscy policjanci aktywnie uczestniczą w XV Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. W myśl tegorocznego hasła „Czytanie uskrzydla!” mundurowi gościli już w bibliotece w Pszczynie. Podczas spotkań stróże prawa nie tylko zachęcają dzieci do czytania książek, ale także przypominają najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom potrwa jeszcze do 5 czerwca. Jego celem jest uświadomienie dorosłym, że codzienne czytanie maluchom, to najlepszy sposób na dobry rozwój emocjonalny i psychofizyczny dzieci. Mundurowi z chęcią przyłączają się do tego typu inicjatyw, w trakcie których mogą wspomóc rozwój najmłodszych oraz kształtować u nich zasady bezpieczeństwa.

Dzisiaj, policjanci czytali bajki w bibliotece w Pszczynie. Tam, z grupą pierwszoklasistów omówili zasady ograniczonego zaufania w stosunku do osób obcych. Policjantka posłużyła się znaną wszystkim bajką o koźlątkach i podstępnym wilku. Na przykładzie tego opowiadania chciała przypomnieć dzieciom, jak bardzo muszą być ostrożne w trakcie drogi do szkoły, w domu i podczas zbliżających się wakacji. Omówiła z nimi właściwe zachowania w sytuacjach zagrożenia. Wspólnie z dziećmi wymieniła również osoby, które nie stanowią dla nich zagrażenia. Pokazała, że ta lista jest krótka i dotyczy głównie najbliższej rodziny. Spotkanie z policjantką i temat zaproponowanej lektury stanowiły idealny wstęp do rozmowy z najmłodszymi mieszkańcami powiatu na temat zbliżających się wakacji i mogących zaistnieć w tym czasie zagrożeń.