2016 - DZIAŁANIA KRAJOWE DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIE

Podsumowanie „Bezpiecznego weekendu”

Przez całe święta policjanci z różnych pionów garnizonu śląskiego czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W czasie czterodniowych działań na drogach województwa doszło do 20 wypadków. W tym roku obyło się bez ofiar śmiertelnych. Niestety, aż 78 kierujących prowadziło swoje pojazdy pod wpływem alkoholu.

Świąteczne działania na drogach rozpoczęły się już w piątek o 6.00, a zakończone zostały wczoraj o 22:00. W tym czasie na drogach całego województwa pełniło służbę prawie 3 tysiące policjantów. Mundurowi byli widoczni we wszystkich newralgicznych miejscach oraz tych, w których może dochodzić do łamania przepisów. Policjanci z ruchu drogowego kontrolowali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów. Niestety zatrzymano aż 78 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W czasie tegorocznych świąt doszło do 20 wypadków drogowych, w których 23 osoby zostały ranne. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policjanci biorący udział w działaniach obsłużyli też 451 niegroźnych kolizji.

W powiecie pszczyńskim w policyjnych statystykach zapisał się jeden nietrzeźwy kierowca. 44- letni kierowca Citroena Saxo został zatrzymany do kontroli drogowej na ul. Kombatantów w Ćwiklicach. Miał w swoim organiźmie przeszło promil alkoholu. W pierwszy dzień świąt policjanci interweniowali również w związku z potrąceniem pieszych na oznaczonym przejściu przy kościele w Pszczynie. Ranni w wypadku 80- latka i 76- latek trafili do szpitala pod opiekę lekarzy.