2016 - DZIAŁANIA KRAJOWE DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIE

Prawie trzeźwo podczas wczorajszych działań "Trzeźwość i narkotyki"

Wczoraj, od rana, pszczyńscy policjanci prowadzili akcję pk. "Trzeźwość i narkotyki". Miała ona celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących. Podczas działań, policjanci w ciągu kilku godzin skontrolowali blisko 1300 kierujących. W ręce mundurowych wpadł tylko jeden kierowca, który odważył się ruszyć w drogę po przysłowiowym kielichu.

Działania prowadzone były w różnych częściach powiatu. W ręce mundurowych trafił tylko jeden kierowca, który był pod wpływem alkoholu. Wynik, który wyświetlił się na ekranie urządzenia, nie przekroczył jednak pół promila.

Niestety, w poprzedzający akcję weekend nie było już tak wzorowo. Widać, świadomość wśród kierowców co do tego, jakie zagrożenie mogą spowodować pijani uczestnicy ruchu jest w dalszym ciągu niewystarczająca.

Przykładem tego może być trójka zatrzymanych ostatnio do kontroli kierowców.

W miniony czwartek, przed 19.00, w Porębie na ul. Wodnej, w ręce mundurowych wpadł kierowca Mitsubishi Colta. Mężczyzna podróżował swoim samochodem mając w organizmie przeszło pół promila alkoholu. W niedzielę, ze swoim prawem jazdy musiało pożegnać się aż dwóch kierowców. Przed południem policjanci wyeliminowali z ruchu 24- letniego kierowcę Peugeota Partnera. Młodzieniec nie dosyć, że wyruszył w trasę po tzw. kielichu- miał ponad pół promila, to jeszcze spowodował kolizję drogową. Tego samego dnia, kwadrans przed 20.00, na ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie zakończył swoją dalszą jazdę 37- letni kierowca Opla Astry. W jego przypadku urządzenie pokazało prawie 2 promile.