Z piosenką na ustach o odblaskach - 2015 - Rok Pieszego - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

2015 - Rok Pieszego

Z piosenką na ustach o odblaskach

Biała koszulka, odblaski i czarny strój miały uświadomić najmłodszym uczniom, jak kolor i fluorescencyjny gadżet wpływają na poprawę widoczności małego pieszego. Prezentacja została wzbogacona o melodie i pouczające teksty piosenek o bezpieczeństwie na drodze. Pogadanka została opracowana przez pszczyńskich policjantów i uczniów z klas mundurowych w ramach programu "Młodzież- Dzieciom".

Spotkanie z uczniami rozpoczęła policjantka przypominając dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze, w domu i szkole. W drugiej części, profilaktyczną pałeczkę, przejęli uczniowie pszczyńskich klas mundurowych. Nieustannie udoskonalając swój scenariusz, tym razem, oprócz profilaktycznych scenek i piosenek, licealiści dodali do swojej prezentacji światełka, a dokładniej migocące w świetle latarek odblaski. Efekty swoich starań mogli zobaczyć przy najbardziej wymagającej, bo najmłodszej widowni. Uczniowie pszczyńskiej „dwójki” natomiast mogli przekonać się, jak duże znaczenie ma odblask i jak poprawia widoczność pieszego nocą. Szkolaki byli zadowoleni z muzycznej pogadanki, domagali się kolejnych występów, bili brawo, śmiali się i ochoczo odpowiadali na zadawane przez policjantkę pytania. Wszyscy bawili się świetnie, a dorośli, policjantka i wychowawcy, zgodnie stwierdzili, że wspólne inicjatywy budują i rozwijają w sposób właściwy, tych najmłodszych i nieco starszych.

Tego typu wspólne działania policjantów i przyszłych kandydatów do munduru powstały w ramach stworzonego programu „ Młodzież- Dzieciom” i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Pozwalają w prosty i bajkowy sposób przemycić najważniejsze zasady bezpieczeństwa i dotrzeć do najmłodszych w najbardziej znany im sposób. Dodatkowo, uczą młodzież zrozumienia dla innych, tak niezbędnego w przyszłej pracy zawodowej. Same dzieci natomiast, poza tym, że świetnie się bawią, to jeszcze się uczą.

Ładowanie odtwarzacza...