2015 - DZIAŁANIA KRAJOWE DZIAŁANIA WOJEWÓDZKIE

Piątkowe wypadki w powiecie pszczyńskim

Złamane nogi motorowerzysty i rowerzystki to skutki dzisiejszych dwóch wypadków zanotowanych do południa przez pszczyńską drogówkę. Przez cały weekend policjanci będą prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Działania będą również prowadzone w poniedziałkowy poranek. Apelujemy, aby przy okazji planowanych zabaw i biesiad mieć na uwadze stan w jakim będziemy podróżowali samochodami. Pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg i bezpieczny powrót do domu zależy w dużej mierze od nas samych.

Już przed 6 rano policjanci z pszczyńskiej drogówki zostali skierowani na zdarzenie, w którym ucierpiał 38- latek z Suszca. Jadący na skuterze mężczyzna zderzył się z wyjeżdżającym na główną drogę pojazdem. Kierowca samochodu marki Hyundai, 63- letni mieszkaniec Suszca, wyjeżdżał na ul. Pszczyńską z ul. Baranowickiej z Suszcu. Ze złamaniem nogi do szpitala trafił właściciel motoroweru. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Tego samego dnia, jeszcze przed południem, mundurowym przyszło interweniować kolejny raz w przypadku, gdzie obrażeń ciała doznał użytkownik jednośladu. Na skrzyżowaniu ulic Hallera i Zuchów w Pszczynie, 20 minut po 11.00, kierowca Forda Transita skręcając w prawo z ulicy podporządkowanej zderzył się z jadącą ul. Hallera w kierunku trasy DK- 1 rowerzystką. I w tym przypadku ranna kobieta została przewieziona do szpitala ze złamaną nogą. Zarówno 31- letni kierowca samochodu, jak i 65- letnia pszczynianka, byli trzeźwi w chwili zdarzenia.