"Razem bezpieczniej 2017 "- profilaktyka w powiecie pszczyńskim

Uwaga na przedsylwestrowe oferty oszustów!

Wirtualne kwatery w miejscowościach turystycznych to nowy i coraz bardzie popularny sposób oszukiwania ludzi. Przedsylwestrowa oferta naciągaczy dotyczy okazyjnych cen za ostatnie wolne pokoje. O nieistniejących kwaterach turyści dowiadują się na miejscu lub jeszcze przed wyjazdem na wymarzony wypoczynek. W powiecie pszczyńskim w ten sposób straciło swoje pieniądze już dwoje mieszkańców. Apelujemy o ostrożność i dokładne sprawdzanie ofert przed wpłaceniem zaliczki.

Do pszczyńskiej komendy zgłosili się pierwsi pokrzywdzeni, którzy wynajęli na sylwestra nocleg w znanych górskich miejscowościach. Niestety, okazało się, że oferta dotyczyła nieistniejących domków. Mieszkanka Pielgrzymowic straciła blisko 500 zł, a pragnący wypocząć w Zakopanem pszczynianin przeszło 1000 zł. Teraz policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności tych transakcji i ustalać osoby mające związek z tym przedsylwestrowym precederem.

Apelujemy do wszystkich szukających noclegu w górach, aby dokładnie analizowali każdą ofertę. Warto sprawdzić podany adres, telefon kontaktowy, dane firmy oraz opinie innych klientów.

Przestrzegamy przed osobami, które powołując się na atrakcyjność cenową kwater, nakłaniają do jak najszybszego wpłacenia pieniędzy na wskazane konto. Takie zachowanie każdorazowo powinno wzbudzić obawy kupującego. Chwila zastanowienia się i zdrowy rozsądek bywają w takich sytuacjach bezcenne, ponieważ pomagają ochronić oszczędności przed naciągaczami. O tego typu zdarzeniach i podejrzeniach należy powiadomić policjantów z najbliższej jednostki policji lub z miasta, gdzie planowany był  sylwestrowy lub świąteczny pobyt.