"Razem bezpieczniej 2017 "- profilaktyka w powiecie pszczyńskim

Policyjna pogadanka na dobranoc

Profilaktyk z pszczyńskiej komendy gościł w pawłowickim ODK w związku z organizowaną tam „Dobranocką” dla dzieci. Do uczestnictwa w nocnej imprezie zgłosiła się blisko 20-tka dzieci. Wszyscy byli zaopatrzeni w prowiant, śpiwory, materace oraz latarki. W tak niecodziennych warunkach policjant przypomniał młodym uczestnikom o czyhających na nich zagrożeniach i zwrócił uwagę na to, jak można się przed nimi ustrzec.

Pracownicy pawłowickiego ODK kolejny raz zorganizowali „Dobranockę” dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Tego typu spotkania cieszą się niezmiennym zainteresowaniem ze strony maluchów chcących spędzić niezapomniane chwile ze swoimi rówieśnikami. Ideą nocnych spotkań dla dzieci jest rozbudzenie potrzeb wspólnego spędzania czasu, czytania bajek i oglądania filmów. W tym roku, mając na uwadze kształtowanie u najmłodszych zasad bezpieczeństwa, dyrekcja ośrodka zaprosiła do udziału mundurowych z pszczyńskiej komendy.

Goszczący na spotkaniu profilaktyk przybliżył dzieciom w formie zabawy podstawowe zasady bezpiecznego zachowania. Omówił przykłady ograniczonego zaufania w stosunku do zwierząt, tego, co niesie ze sobą internet i nieznajomych. Policjant posłużył się przygotowanymi na spotkanie prezentacjami i filmem. Na ich przykładzie przypomniał dzieciom, jak bardzo muszą być ostrożne w trakcie drogi do szkoły, w domu i podczas trwających ferii. Omówił i przećwiczył z nimi właściwe zachowania w sytuacjach zagrożenia. Maluchom szczególnie podobała się pozycja tzw. żółwia związana z atakiem psa. Wspólnie z dziećmi wymienił również numery alarmowe i czynności, które należy wykonać w sytuacjach zagrożenia. Małych uczestników „Dobranocki” najbardziej zainteresował jednak temat cyberprzemocy i innych przestępstw popełnianych w sieci. Spotkanie z policjantem i poruszone podczas niego zagadnienia z pewnością zapadną w pamięci małych miłośników nocnego buszowania, ponieważ z mundurowym gościem pożegnały się dopiero po północy.

  • Policyjna pogadanka na dobranoc
  • Policyjna pogadanka na dobranoc
  • Policyjna pogadanka na dobranoc