"Razem bezpieczniej 2017 "- profilaktyka w powiecie pszczyńskim

Bezpieczny senior na drodze i w domu

Policjant z Pszczyny spotkał się z 160 seniorami z gmniy Miedźna.Skorzystał z zaproszenia miejscowego banku, aby przeprowadzić dla tamteszych mieszkańców prelekcję na temat bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i zmotorzowanych uczestników ruchu. W związku ze zbliżającymi się świetami Babci i Dziadk policjant przypomniał również o sposobach działania oszustów wykorzystujących metodę na tzw. wnuczka.

Podczas spotkania st. sierż. Szymon Czysz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drodze takie jak, np. planowanie podróży w godzinach dopołudniowych gdy ruch pojazdów jest mniejszy. Nie zapomniano również o poznaniu mechanizmu działania oszustów, którzy wyłudzają pieniądze. Przypomniano, również że oszuści modyfikują „metodę na wnuczka”, stosując warianty: „na policjanta”, „na wypadek”,„na porwanie”, itp. Aby podnieść poziom bezpieczeństwa na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe z instrukcją jak je najefektywniej nosić, aby być lepiej widocznym.

  • Policjant z Pszczyny przeprowadził prelekcję dla seniorów. Wraz z bankiem skorzystał 
z zaproszenia, aby przedstawić 160 seniorom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się na drodze jako: pieszy, rowerzysta czy kierujący pojazdem. Pomimo zbliżającego się „Dnia Babci” i „Dnia Dziadka” nie zapomniano o wytłumaczeniu mechanizmu oszustwa metodą „na wnuczka”.