"Razem bezpieczniej 2017 "- profilaktyka w powiecie pszczyńskim

Bezpieczne ferie 2017

Dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczynają już wkrótce zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wiele jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku ważne, żeby spędzili go bezpiecznie.

Różne służby, w tym również policjanci, będą prowadzili szeroko zakrojoną akcję mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym. Podczas działań "Bezpieczne Ferie 2017" kontrolowane będą miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Szczególnym nadzorem objęte zostaną autokary, busy, którymi na ferie przewożona będzie młodzież. Ważne jest, aby spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież w okresie ferii zimowych nie odbywało się bez uwagi dorosłych. O bezpieczeństwo na stokach zadbają natomiast mundurowi z patroli narciarskich. Pamiętajmy, że zdrowy rozsądek oraz odpowiedzialność pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Z okresem zimowym związane są pewne specyficzne zagrożenia, których trzeba unikać.

Przypominamy, że niebezpieczne i niedopuszczalne jest organizowanie kuligów za pojazdami mechanicznymi.

Zamarznięte zbiorniki wodne nie są miejscem przeznaczonym do jazdy na łyżwach. Zmienne temperatury zwiększają ryzyko załamania się lodu. Korzystajmy z przeznaczonych do tego typu aktywności lodowisk.

Spędzając czas na wolnym powietrzu pamiętajmy o odpowiednim ubiorze - odzież dostosowana do warunków atmosferycznych pozwoli uniknąć negatywnych skutków wychłodzenia organizmu.

W okresie ferii policjanci zwrócą również uwagę na młodych ludzi, którzy ten czas spędzą w miejscu zamieszkania. W trosce o ich bezpieczeństwo okolice dyskotek, klubów i innych miejsc rozrywki zostaną przez mundurowych objęte szczególnym nadzorem.