Zareagowali w trosce o maluchy - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagowali w trosce o maluchy

Wczoraj w nocy, pszczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o pozostawieniu czwórki małoletnich dzieci bez opieki osoby dorosłej.

Wczoraj w nocy, pszczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o pozostawieniu czwórki małoletnich dzieci bez opieki osoby dorosłej. Mundurowi ustalają teraz, czy trzy dziewczynki, w wieku 7,5 i 4 lat, oraz ich młodszy, dwuletni, brat przebywali kilka godzin w domu bez należytej opieki. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą ten fakt, ojciec dzieci będzie musiał się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Za narażenie swoich pociech na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu prawo przewiduje nawet karę 5 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg wczorajszego zdarzenia w Kobiórze. Po interwencji, zaniepokojonego sąsiada i ich babci, policjanci udali się na miejsce celem weryfikacji otrzymanej informacji i przeprowadzenia niezbędnych czynności. Z pierwszych ustaleń wynikało, że ojciec maluchów, 30-letni mieszkaniec Kobióra, około południa udał się do szpitala odwiedzić swoją żonę. Czwórkę swoich pociech pozostawił natomiast pod opieką sąsiadów. Mężczyzna tego dnia musiał spożywać alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało bowiem w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zostało ono przeprowadzone podczas interwencji, czyli po 21:00. Teraz, należy się spodziewać, że o jego dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator. Dodatkowo, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego. Dzieci, póki co, trafiły pod opiekę swojej babci.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.

( Do zdarzenia doszło 04.09.2013 r. )