Nie reagujesz - akceptujesz!

Oni zareagowali a policjanci zatrzymali

W ręce pszczyńskich policjantów trafił 27-latek z Sosnowca, któremu zarzuca się usiłowanie kradzieży benzyny. Mężczyznę ujęli pracownicy stacji paliw i przekazali go stróżom prawa. Zatrzymany miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W ręce pszczyńskich policjantów trafił 27-latek z Sosnowca, któremu zarzuca się usiłowanie kradzieży benzyny. Mężczyznę ujęli pracownicy stacji paliw i przekazali go stróżom prawa. Zatrzymany miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu teraz pięcioletni pobyt w więzieniu.

W niedzielę, o godzinie 19.00, dyżurny pszczyńskiej komendy otrzymał informację o usiłowaniu kradzieży paliwa ze stacji w Kobiórze. Kierowca Opla Astry zatankował prawie 50 litrów etyliny 98 i próbował odjechać, nie uiszczając opłaty. Okazało się, że samochód, którym przyjechał podejrzany, miał założone kradzione tablice rejestracyjne. Policjanci wyjaśniają, w jaki sposób sosnowiczanin wszedł w posiadanie tych tablic i do czego mogły mu posłużyć. Kryminalni ustalili, że młodzieńcem interesują się jeszcze śledczy z innej jednostki policji. Młodzieniec, z uwagi na stan upojenia alkoholowego, musiał poczekać na przedstawienie zarzutów. Teraz, o jego dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator. Dzięki przekazanej informacji i ujęciu na gorącym uczynku stróże prawa mogli szybko podjąć interwencję i sprawnie przeprowadzić niezbędne czynności. Sosnowiczanin, będzie odpowiadał nie tylko za usiłowanie kradzieży paliwa, ale i za jazdę w stanie nietrzeźwym.