Nie reagujesz - akceptujesz!

Podejrzani o rozbój zatrzymani dzięki anonimowemu rozmówcy

Anonimowy telefon i szybka reakcja pszczyńskich stróżów prawa wystarczyły, aby kolejne osoby nie uniknęły odpowiedzialności. Pszczyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój.

Anonimowy telefon i szybka reakcja pszczyńskich stróżów prawa wystarczyły, aby kolejne osoby nie uniknęły odpowiedzialności. Pszczyńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. „Wpadli” w ręce mundurowych kilkanaście minut po tym, jak pobili i okradli 27– latka z Cieszyna.

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór w centrum miasta. Do 27– letniego mieszkańca Cieszyna podeszło trzech mężczyzn, którzy go pobili a następnie skradli z jego torby telefon komórkowy, aparat fotograficzny i ładowarkę. Po wszystkim sprawcy oddalili się w kierunku przejścia podziemnego na ul. Bielskiej. Tam zaczęli niszczyć lampy. Dobiegające z tunelu hałasy zaniepokoiły mieszkańca osiedla. Zadzwonił do dyżurnego tutejszej jednostki. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze „patrolówki”. Napastnicy „wpadli” w ręce mundurowych na pobliskim placu zabaw. Ich wygląd odpowiadał rysopisom sprawców rozboju dokonanego kilka minut wcześniej na ul. Korfantego w Pszczynie. Dzisiaj, cała trójka jest już po zarzutach. Wobec 18 i 21-latka z Radostowic oraz ich 22-letniego kolegi z Kobielic zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Niewątpliwie, do zatrzymania mężczyzn przyczynił się przypadkowy przechodzień, który o całym zdarzeniu poinformował policję. To kolejny pozytywny przykład właściwej reakcji na przestępstwo. Dzięki takiej postawie, sprawcy zostali szybko zatrzymani i teraz, o ich dalszym losie, będzie decydował sąd i prokurator. Prawo w przypadku rozboju przewiduje nawet 12 lat pozbawienia wolności.