"Koneser" żeliwa zatrzymany - Nie reagujesz - akceptujesz! - Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Nie reagujesz - akceptujesz!

"Koneser" żeliwa zatrzymany

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 30-latka, któremu zarzuca się kradzież pokryw studzienek kanalizacyjnych. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Pszczynianin został zatrzymany dzięki informacji telefonicznej świadka zdarzenia.

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 30-latka, któremu zarzuca się kradzież pokryw studzienek kanalizacyjnych. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Pszczynianin został zatrzymany dzięki informacji telefonicznej świadka zdarzenia i natychmiastowej reakcji stróżów prawa. Odzyskane mienie już wkrótce wróci na swoje pierwotne miejsce.

Policyjny patrol, zaledwie kilka minut po zgłoszeniu, zatrzymał mężczyznę, który na wózku przewoził żeliwne pokrywy. Jak ustalili policjanci, pokrywy studzienek zostały skradzione przy ul. Męczenników Oświęcimskich w Pszczynie. Sześć pokryw, wartych blisko 2500 złotych, miało trafić na skup złomu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 30-latka wykazało, że miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Dzisiaj,kiedy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty w tej sprawie. Prawo w takich przypadkach przewiduje nawet do 5 lat więzienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator.