Nie reagujesz - akceptujesz!

Pomógł telefon od anonimowego rozmówcy

W niedzielne popołudnie policjanci z Pawłowic zostali powiadomieni, że na polach uprawnych, pomiędzy ul. Pszczyńską a torowiskiem,, nieznany mężczyzna tnie coś piłą.

W niedzielne popołudnie policjanci z Pawłowic zostali powiadomieni, że na polach uprawnych, pomiędzy ul. Pszczyńską a torowiskiem,, nieznany mężczyzna tnie coś piłą. Jest to kolejny pozytywny odzew na kampanię społeczną "Nie reagujesz – akceptujesz!". W tym konkretnym przypadku informacja pochodziła od osoby anonimowej.
 

Do zatrzymania 41-letniego mieszkańca Jastrzębia Zdroju doszło dzięki informacji przekazanej na telefon alarmowy. Przed godziną15.00, w szczerych polach, policjanci wylegitymowali mężczyznę, który w swojej torbie miał metalowe rurki i kilka piłek do metalu. Tłumaczył, że znalazł te elementy na polach. Jak się dzisiaj okazało, rurki były aluminiowe i stanowiły integralną część silosów zbożowych z pobliskiego gospodarstwa rolnego. Wartość strat została wyceniona na kwotę 750 złotych. Dlatego też 41-latek odpowie za kradzież. Może mu teraz grozić nawet do 10 lat więzienia. Jest to kolejny pozytywny odzew na kampanię społeczną "Nie reagujesz – akceptujesz!". W ramach akcji zachęcamy mieszkańców do informowania Policji o obserwowanych przypadkach łamania prawa. Szybka informacja pozwoli policjantom na podjęcie i sprawne przeprowadzenie interwencji oraz odpowiednią reakcję.