Nie reagujesz - akceptujesz!

Pijani rodzice opiekowali się rocznym dzieckiem

Wczoraj w nocy, pszczyńscy policjanci zostali zaalarmowani o sprawowaniu opieki nad rocznym dzieckiem przez nietrzeźwych rodziców. Mundurowi ustalają teraz, czy maluch podczas biesiady miał zapewnioną należytą opiekę i, czy tego typu sytuacje w tej rodzinie zdarzały się wcześniej. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą ten fakt, rodzice chłopca będą musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Policjanci z Pszczyny ustalają dokładny przebieg wczorajszego zdarzenia w Piasku. Po telefonicznym zgłoszeniu zaniepokojonego mieszkańca tej miejscowości, policjanci pojechali się na miejsce, aby zweryfikować otrzymane informacje i przeprowadzić ewentualną interwencję. Z pierwszych ustaleń wynikało, że ojciec chłopczyka, 41-letni mieszkaniec Piasku, wraz ze swoją 39-letnią żoną, gościli u siebie swojego znajomego. Tego wieczoru, rodzice dzieci musieli spożywać alkohol w dużych ilościach. Kobieta miała go bowiem w organizmie ponad 3 promile, a jej mąż blisko 1,5 promila. Będąc w takim stanie „opiekowali” się swoim maluszkiem. Teraz, należy się spodziewać, że o ich dalszym losie będzie decydował sąd i prokurator. Dodatkowo, sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego. Dziecko, póki co, trafiło pod opiekę swojej pełnoletniej siostry.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń, przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie dziecka na niebezpieczeństwo.