"Kręci mnie bezpieczeństwo 2018"- profilaktyka w powiecie pszczyńskim

Betlejemskie Światełko Pokoju powędrowało do rąk policjantów

W tym roku, Betlejemskie Światełko Pokoju powędrowało również do rąk pszczyńskich policjantów zaproszonych na zorganizowaną z tej okazji uroczystość. W przekazaniu świątecznych płomyków w Pawłowickim Centrum Kultury dowodzili harcerze, którzy dla zebranych na sali gości przygotowali także wzruszającą historię Bożego Narodzenia i wspólne śpiewanie kolęd.

Już tradycyjnie, płonący ogień z Betlejem został przywieziony także do Pawłowic. Przekazaniem betlejemskiego Światełka Pokoju ponownie zajęli się harcerze z miejscowej drużyny. O udział w uroczystości poproszono również policjantów z pszczyńskiej komendy. Chcąc podkreślić uroczysty charakter obdarowania płomykami mieszkańców gminy, młodzież zorganizowała dla nich przedstawienie teatralne i inne atrakcje związane z okresem świąt. Scenę Pawłowickiego Centrum Kultury ozdobiła pięknie przystrojona choinka i lampiony, które na koniec spotkania powędrowały do rąk zaproszonych gości, przedstawicieli gminnych jednostek, szkół i instytucji. Nie pominięto również scenografii, którą można było podziwiać podczas przygotowanej na tę okazję wzruszającej historii Bożego Narodzenia. Przedstawienie teatralne, harcerskie piosenki, lampiony w dłoniach zaproszonych gości, w tym i policjantów z pszczyńskiej komendy, oraz wspólne śpiewanie z harcerzami kolęd to obraz pawłowickiej uroczystości przekazania betlejemskiego Światełka Pokoju.

Pszczyńscy policjanci zapraszani są regularnie przez miejscowych zuchów i harcerzy na ich zbiórki. Proszeni są wówczas o omówienie nurtujących młodych ludzi problemów związanych z ich bezpieczeństwem w codziennym życiu. Młodzież nigdy nie zapomina o policjantach przy okazji różnego rodzaju świąt. W tym roku, mundurowi z Pszczyny zostali przez nich poproszeni o udział w zorganizowanym przekazaniu betlejemskich płomyków mieszkańcom gminy Pawłowice.