"Kręci mnie bezpieczeństwo 2018"- profilaktyka w powiecie pszczyńskim

Ich marzeniem jest służba w Policji

Licealiści powiatowej „dwójki” kolejny raz spotkali się z profilaktykiem z pszczyńskiej komendy. Uczniowie tamtejszych klas łączą swoją przyszłość ze służbą w mundurze. Podkreślają, że ich marzeniem jest praca w policji. Dlatego też, regularna obecność stróżów prawa na zajęciach w szkole jest dla nich bardzo ważna. Wstępując w poczet kadetów klas mundurowych, młodzi ludzie pragnęli stworzyć sobie w ten sposób warunki do lepszego przygotowania się do tak specyficznej pracy, jaką jest niełatwa służba w policji.

Pytani w klasie przez policjanta o motywy swojego wyboru, licealiści za każdym razem uśmiechali się kwitując swoją wypowiedź, że mają nadzieję mile wspominać szkolne czasy, kiedy już w przyszłości będą rozpoczynać kolejny patrol w granatowym mundurze.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie oferuje uczniom klas profilowanych zajęcia specjalistyczne, w czasie których uczniowie mogą zapoznać się z pracą policjantów. Dzięki długoletniej współpracy szkoły z tutejszą jednostką, kadeci poznają specyfikę służby w mundurze na różnych stanowiskach. To pomaga dorastającej młodzieży w wyborze zawodowej profesji i podjęciu ostatecznej decyzji o wstąpieniu do policji. Ten profil kształcenia w szkole średniej polecany jest przede wszystkim kandydatom, którzy marzą o służbie w mundurze. Oprócz stałych przedmiotów, młodzież ma okazję poznać podstawy prawa karnego, ustawę o policji, czy też inne przepisy związane z administracją i bezpieczeństwem. W trakcie prowadzonych przez specjalistów zajęć praktycznych, uczniowie doskonalą natomiast swoją sprawność fizyczną i umiejętności na strzelnicy, m.in. poznają budowę broni oraz przepisy regulujące jej użycie. Jak podkreśla młodzież starszych klas, dotychczasowy pobyt w szkole to niezapomniane chwile, czas, którego nigdy nie zapomną i z pewnością będą go wspominać z uśmiechem na twarzy. Może nawet wtedy, kiedy będą już przemierzać radiowozem ulice miasta?