"Kręci mnie bezpieczeństwo 2018"- profilaktyka w powiecie pszczyńskim

"Stok nie jest dla bałwanów!"- konkurs plastyczny dla dzieci

Pszczyńscy dzielnicowi wraz profilaktykiem ruszyli do szkół i przedszkoli, żeby jeszcze przed feriami zdążyć dotrzeć do dzieci i zachęcić je do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Stok nie jest dla bałwanów!”. W zorganizowanych przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji artystycznych zmaganiach mogą wziąć udział wszyscy chętni poniżej 16 roku życia. Należy jedynie w interesujący sposób zilustrować Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i po prostu spróbować wygrać!

Konkurs jest elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Pieczę nad artystycznymi zmaganiami dzieci sprawują Komenda Główna Policji oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego. Swoje prace należy przesłać do 20 lutego 2018 r. na adres Biura Prewencji komendy w Warszawie mieszczącej się przy ul. Puławskiej 148/150. Regulamin, pozostawia uczestnikom konkursu szeroki wachlarz technik plastycznych. Można rysować, malować a nawet użyć komputerowych programów graficznych.

W zeszłym roku o zwycięstwo walczyło prawie 5 tys. małych artystów. Pszczyńscy policjanci mają nadzieję, że w tym roku znaczny procent zgłoszonych do konkursu prac będą stanowiły dzieła uczniów i przedszkolaków z ich powiatu. Mundurowi, przy tej okazji, spotykają się również z uczniami tłumacząc im podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie zimowego wypoczynku. Głównie jednak, w ramach kapmanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, chcą zaktywizować najmłodszych i ich opiekunów w placówkach do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa podczas ferii, m.in. poprzez zachęcenie ich do wzięcia udziału w konkursie na jego temat.

Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody, a więcej informacji na temat regulaminu konkursu można przeczyć pod adresem www.policja.pl/bezpieczeństwo-na-stoku