Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pokrzywdzony
Młody kierowca
dopalacze
Bezpieczna tożsamość
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
Koperta życia
Moje bezpieczne dziecko

Ruch drogowy

 1. "CYTRYNKA CZY JABŁUSZKO?" - AKCJA PSZCZYŃSKIEJ DROGÓWKI PRZY SZKOLE W GÓRZE

  Policjanci z pszczyńskiej komendy wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Górze kontrolowali kierowców w ramach akcji „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Tym razem wraz z początkiem nowego roku szkolnego, na kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego czekał czerwony listek i ćwiartki cytrynek, natomiast tym, którzy jechali prawidłowo, dzieci rozdawały zielone listki i jabłuszka wraz z podziękowaniami za bezpieczną jazdę. Ponadto dzieci uczyły się pierwszej pomocy pod okiem ratowników medycznych.

 2. ŚMIERTELNY WYPADEK na DW - 933 w STUDZIONCE

  W sobotnie późne popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 933 w Studzionce doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku zderzenia dwóch samochodów jeden z uczestników poniósł śmierć.

 3. KIEROWCO! DZIŚ OGÓLNOEUROPEJSKA AKCJA KONTROLNO-PREWENCYJNA "TELEFONY"

  Policjanci ruchu drogowego w całej europie prowadzą dzisiaj działania kontrolno-prewencyjne „TELEFONY". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 4. DZIAŁANIA "NURD"

  Dzisiaj od rana trwają działania związane z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego - czyli "NURD". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.

 5. Podsumowanie działań - "KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI"

  Ostatni wtorek na terenie powiatu pszczyńskiego upłynął pod hasłem krajowych działań : "Kaskadowy pomiar prędkości". Celem działał było utemperowanie charakteru kierowców, którzy pomimo bardzo ciężkich warunków atmosferycznych postanowili jechać znacznie szybciej niż pozwalają na to ograniczenia prędkości.

 6. Tragedia na drodze - apelujemy o ostrożność!

  Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w Kobielicach, na drodze wojewódzkiej nr 935. W wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Policjanci apelują o ostrożną jazdę!

 7. "OSTATNI WEEKEND WAKACJI" POD NADZOREM PSZCZYŃSKIEJ DROGÓWKI

  Ostatni weekend sierpnia to dla wielu Polaków czas powrotów. Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Aby ten weekend upłynął bezpiecznie, warto pamiętać o kilku zasadach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków i przerwy w podróży na regenerację sił.

 8. ZDERZENIE 4 CIĄGNIKÓW SIODŁOWYCH NA DRODZE KRAJOWEJ NR 1 W PSZCZYNIE SPOWODOWAŁO DUŻE UTRUDNIENIA

  Wczoraj rano, policjanci z pszczyńskiej drogówki oraz prewencji interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym w którym uczestniczyły aż 4 tiry. Na popularnej "Jedynce" doszło do zderzenia: Volvo, Mana, Mercedesa i Scani. Usuwanie skutków tego zdarzenia trwało do godz. 12:00.

 9. Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

  Czwartkowe popołudnie okazało się tragiczne dla motocyklisty, który podróżował ulicą Bieruńską w Pszczynie. Na prostym odcinku drogi zderzył się on z peugeotem 307 sw. Obrażenia były na tyle poważne, że pomimo długotrwałej reanimacji nie udało się uratować życia motocykliście.

 10. SIERPNIOWY WEEKEND - "OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA"

  Przed nami kolejny długi weekend. W tym czasie zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością wpłynie na znaczne nasilenie ruchu turystyczno-wypoczynkowego. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklów i rowerów. Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego. Liczniejsze kontrole funkcjonariuszy mają zapewnić bezpieczne dotarcie do celu.