Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

Aktualności

Polecamy

Zainstaluj wtyczkę Flash, aby zobaczyć odtwarzacz.
pokrzywdzony
Młody kierowca
dopalacze
Bezpieczna tożsamość
Mapa wypadków drogowych
Stop agresji drogowej
Koperta życia
Moje bezpieczne dziecko

Ruch drogowy

 1. „PANI STOP-ka” - I DROGA DO SZKOŁY JEST BEZPIECZNIEJSZA

  Przejścia dla pieszych obok Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie już od ponad 10 lat od wczesnych godzin porannych do późnych godzin popołudniowych nadzorowane są przez wszystkim dobrze znaną Panią Teresę. Pszczyńska Policja docenia pomoc jaką "Pani STOP-ka" wkłada w codzienne obowiązki zwłaszcza 8 marca, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet.

 2. Śmiertelny wypadek w Pielgrzymowicach

  Ostatnie dni przyniosły znaczący wzrost temperatury oraz, niestety, temperamentu kierowców. Wczoraj, pomimo dobrych warunków drogowych, doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku w Pielgrzymowicach. W wyniku zderzenia forda z audi zginęła 32-letnia kobieta. Jej 5-letni syn oraz 23-letni kierowca audi zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci z Pszczyny wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

 3. "TRUCK & BUS" - w Pszczynie oraz w ponad 20 innych krajach

  Już od wczesnych godzin porannych, pszczyńscy mundurowi prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Specjaliści z drogówki, baczniej niż zwykle, przyglądają się poczynaniom kierowców autokarów i samochodów ciężarowych. Policjanci kontrolują przestrzeganie przez nich przepisów ruchu drogowego. Sprawdzają również stan ich trzeźwości, stan techniczny samochodów, a także uprawnienia do kierowania.

 4. DZIAŁANIA "ALKOHOL I NARKOTYKI" (12.01.2019 r).

  Od wczesnych godzin porannych na terenie województwa śląskiego odbędą się krajowe działania „Alkohol i narkotyki”. Policjanci z drogówki prowadzić będą wzmożone kontrole mające na celu uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu i narkotyków.

 5. PODSUMOWANIE WTORKOWYCH KRAJOWYCH DZIAŁAŃ - "KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI"

  Ostatni wtorek na terenie powiatu pszczyńskiego upłynął pod hasłem krajowych działań : "Kaskadowy pomiar prędkości". Celem działał było utemperowanie charakteru kierowców, którzy pomimo bardzo ciężkich warunków atmosferycznych postanowili jechać znacznie szybciej niż pozwalają na to ograniczenia prędkości.

 6. KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI - DZIAŁANIA KRAJOWE

  Kolejny weekend, zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim liczne wyjazdy na stoki narciarskie i nie tylko. Podczas wtorkowych działań „Kaskadowy Pomiar Prędkości” policjanci z pszczyńskiej drogówki sprawdzać będą, czy kierowcy pamiętają o spuszczeniu nogi z gazu i bezpieczeństwie pozostałych uczestników ruchu zwłaszcza podczas tak trudnych warunkach atmosferycznych.

 7. Mandat możesz zapłacić kartą

  Śląska policja otrzymała terminale płatnicze, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu. Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę.

 8. Kontrole autokarów - informacja

  Organizatorzy wyjazdów mogą zgłaszać najbliższym jednosktom Policji chęć kontroli stanu technicznego autokaru oraz kontroli stanu trzeźwości kierującego. Informację taką można zgłosić osobiście w budynku Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie oraz telefonicznie dzwoniąc pod numer 32 449-32-00. Kontrole na terenie Pszczyny przeprowadzane będą na ul. Bielskiej - parking przy kościele. Zachęcamy do nie pozostawiania decyzji o kontroli na ostatnią chwilę.

 9. Bezpiecznym autokarem na ferie

  Podczas kontroli autokarów przez policjantów wydziału ruchu drogowego wyjeżdżajacych na zimowiska dzieci i młodzież nie bedą się nudzić. O wzrost bezpieczeństwa młodych ludzi zadba profialktyk z pszczyńskiej komendy przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa

 10. "Bieg Pawłowicki" bezpieczny dzięki policji

  Policjanci z Pszczyny i Pawłowic czuwali nad zabezpieczeniem kolejnej edycji „Pawłowickiego Biegu”. Na starcie stawiło się ponad 500 biegaczy, więc zabezpieczenie takiej imprezy nie należało do najłatwiejszych. W tym dniu odbyły się również biegi dla dzieci i młodzieży oraz sztafeta samorządowców i przedsiębiorców. Uczestnicy biegów mogli zobaczyć radiowóz policyjny i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z policyjną maskotką „Sznupkiem”.